Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa 49-letniej rudzianki aresztowany

Data publikacji 21.12.2021

Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy w sprawie zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki pozwolił na przedstawienie 24-latkowi najcięższych zarzutów. Decyzją sądu za te zbrodnie rudzianin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 17.12.2021 r., w godzinach wieczornych. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o ciężkim pobiciu kobiety i jej córki. W wyniku odniesionych obrażeń 49-latka poniosła śmierć. O sprawie pisaliśmy w naszym artykule Śledczy wyjaśniają sprawę śmierci kobiety i pobicia jej córki.

Na miejscu zdarzenia kryminalni zebrali obszerny materiał dowodowy. Dzięki doświadczeniu policjantów i pomocy członków rodziny, zatrzymano 24-letniego siostrzeńca ofiary, który dopuścił się tej zbrodni. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów zabójstwa 49-latki i usiłowania zabójstwa jej 13-letniej córki, kuzynki sprawcy.

Na poniedziałkowym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek śledeczych i zastosował wobec rudzianina 3 miesiące tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony