Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł kobiecie, której auto dachowało

Data publikacji 22.12.2021

Wracając do domu funkcjonariusz włocławskiej komendy sierż. Przemysław Stankiewicz zauważył na drodze leżące na dachu auto. Natychmiast zatrzymał się i wraz z kierowcą innego pojazdu pomógł poszkodowanej kobiecie, za co następnie podziękowania złożyła rodzina kierującej.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 17.12.2021 r.,w godzinach porannych na terenie powiatu radziejowskiego. Wówczas przejeżdżał tamtędy funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejksiej Policji we Włocławku sierż. Przemysław Stankiewicz, który wracał do domu po nocnej służbie.

W miejscowości Żakowice zauważył leżące na dachu mitsubishi, dlatego czym prędzej zatrzymał się, aby udzielić pomocy kierującej. W tym celu zatrzymał się też kierowca innego auta, a następnie wspólnie wyciągnęli poszkodowaną kobietę z pojazdu i wezwali służby ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki policjant kontrolował stan zdrowia poszkodowanej. Na prośbę kobiety zawiadomił też jej rodzinę o zaistniałym zdarzeniu.

Niezwykle miłym akcentem były podziękowania za udzieloną pomoc, jakie na lokalnym portalu złożył w imieniu swoim i żony, mąż kierującej. Jesteśmy dumni z postawy naszego kolegi - policjanta i mężczyzny, który wraz z nim udzielił pomocy poszkodowanej.

(KWP w Bydgoszczy / sc )

Powrót na górę strony