Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Leśnicy uratowali mężczyznę mieszkającego na terenie Niemiec

Data publikacji 23.12.2021

Z policjantami jednego z wrocławskich komisariatów skontaktowała się zaniepokojona kobieta, której były małżonek poinformował ją podczas rozmowy na komunikatorze internetowym, że zamierza podjąć dramatyczną decyzję i odebrać sobie życie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywał w chwili rozmowy, w swoim domu, na ternie Niemiec. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego policjanci natychmiast postanowili skontaktować się ze swoimi kolegami po niemieckiej stronie granicy.

Funkcjonariusze z komisariatu w Leśnicy otrzymali informacje o mężczyźnie, który może popełnić samobójstwo. Zgłoszenie dotyczyło 43-latka, który mieszka na stałe w Niemczech. Zaniepokojona rozmową z byłym mężem zgłaszająca poinformowała policjantów z najbliższej jednostki, że może on chcieć targnąć się na swoje życie.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie, lecz z uwagi na fakt, że mężczyzna mieszka w jednej z niemieckich miejscowości, nie mogli udać się bezpośrednio na miejsce. Oficer dyżurny pełniący w tym dniu służbę w komisariacie w Leśnicy zareagował błyskawicznie, skontaktował się z funkcjonariuszami po stronie niemieckiej, którzy udali się pod wskazany adres i zapobiegli tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabszy czas. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony