Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z sądeckimi policjantami

Data publikacji 23.12.2021

Akcja informacyjno-edukacyjna pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” została wczoraj zainaugurowana na Sądecczyźnie. Spotkanie z policjantami na jednej ze stacji narciarskich w Krynicy-Zdroju było dobrą okazją, by osoby spędzające aktywnie czas na stoku mogły poznać lub przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania ze zorganizowanych terenów narciarskich.

W środę, 22 grudnia 2021 r. sądeccy policjanci zainaugurowali na Sądecczyźnie ogólnopolską kampanię pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która ma na celu promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W ramach tej akcji policjanci Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju wspólnie przypominali miłośnikom szusowania podstawowe zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich, wręczając m.in. ulotki informacyjne z dekalogiem FIS. Podczas rozmowy z policjantami, w szczególności młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak należy zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna i sprawiała jak najwięcej przyjemności, przy jednoczesnym poszanowaniu bezpieczeństwa innych użytkowników stoku. Funkcjonariusze rozdawali również elementy odblaskowe, a także zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog” gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS. Dodatkowo nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników stoku czuwał policyjny patrol narciarski.

(KWP w Krakowie / sc )

  • na pierwszym planie policjant prewencji odwrócony tyłem w tle narciarze zjeżdżający ze stoku
  • policjanci wręczają ulotki i odblaski narciarzom
  • policjant i policjantka w strojach narciarskich przy oznakowanym radiowozie
  • policjantka wręcza mężczyźnie element odblaskowy
  • policjant wręcza odblask małemu narciarzowi
  • policyjny patrol na stoku
Powrót na górę strony