Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordowa zbiórka krwi dla ciężko chorej córki radomskich policjantów

Data publikacji 23.12.2021

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu zorganizował ostatnią w tym roku honorową zbiórkę krwi. Mundurowi i pracownicy cywilni tym razem pomogli ciężko chorej córce radomskich policjantów. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.

Była to ostatnia w tym roku zbiórka krwi. Akcję, tak jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu i Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Krew oddali dzisiaj policjanci i pracownicy KMP i KWP zs. w Radomiu oraz funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu, a także radomianie, którzy informacje o zbiórce przeczytali m.in. na stronie internetowej KWP zs. w Radomiu.

W sumie krew oddało 39 osób, tym sposobem bank krwi wzbogacił się o cenne 17,5 litra. Na wszystkich krwiodawców czekały także przedświąteczne słodkie niespodzianki. Całość z zebranej dzisiaj krwi trafi do ciężko chorej córki radomskich policjantów.

(KWP w Radomiu / sc )

  • dwóch mężczyzn oddaje krew
  • kobieta oddaje krew
  • plastikowe pojemniki z krwią
Powrót na górę strony