Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetna Paczka ze Szkoły Policji w Pile

Data publikacji 24.12.2021

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działania, które rozpoczęły się od 2001 r., nie polegają na robieniu paczek. Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Tradycją roku poprzedniego Szkoła Policji w Pile przygotowała dedykowaną pomoc dla Pani Genowefy z powiatu pilskiego.

Dla niektórych osób w tym roku świat się zmienił. W tej edycji Szlachetnej Paczki pomocą objętych zostało 17010 rodzin. W pomoc zaangażowało się ponad 520 tys. Darczyńców, a wśród nich znaleźli się pracownicy, funkcjonariusze oraz słuchacze realizujący szkolenia w Szkole Policji w Pile.

Przekazanie przygotowanych paczek pani Genowefie był cudownym dniem. Ujrzenie na własne oczy ogromu szczęścia, wdzięczności i łez wzruszenia nie jest porównywalne żadną miarą. Pani Genowefa z podekscytowaniem i poruszeniem oczekiwała na wniesienie podarunków, w których zebranie zaangażowani byli funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze Szkoły Policji w Pile. Było to spore wyzwanie, ponieważ trzeba było wspinać się na piętro, po stromych schodach. Starsza pani nie kryła łez wzruszenia, ponieważ nikt dawno nie sprawił jej takiej ogromnej radości. Ilość paczek, które zobaczyła, przyprawiła ją o przysłowiowy "zawrót głowy". Najbardziej ucieszyła się z ulubionej kawy, którą sama mieli przed zaparzeniem. Zaskoczył Ją też zapas węgla na zimę.

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki osobom, które włączyły się w akcję, osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliśmy sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że byliście jego częścią.

(Szkoła Policji w Pile / kp)

  • choinka świąteczna i prezenty w pomieszczeniu
  • grupa policjantów z prezentami
  • dwie policjantki przed budynkiem z prezentami
  • policjant schodzi po schodach z prezentami
  • dwaj policjanci z prezentami przed budynkiem
  • paczki z prezentami w busie
  • policjanci i policjantki stoją na schodach i podają sobie prezenty
  • policjanci i policjanci z wizytą u pani Genowefy w mieszkaniu
Powrót na górę strony