Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wsparli potrzebującą rodzinę i podopiecznych rzeszowskiego hospicjum dla dzieci

Data publikacji 24.12.2021

Święta to czas składania życzeń i obdarowywania prezentami. Funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu wsparli jedną z potrzebujących rodzin, mieszkającą na podległym im terenie. Wcześniej z okazji mikołajek, policjanci z komisariatu w Boguchwale, przekazali prezenty dla podopiecznych rzeszowskiego hospicjum dla dzieci.

Rolą policji jest nie tylko ściganie sprawców przestępstw, karanie osób popełniających wykroczenia, pilnowanie porządku i interweniowanie, gdy zostanie on zakłócony. Każdego dnia funkcjonariusze starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nie ma na to lepszego czasu niż grudzień — mikołajki, gwiazdka i święta. Ze wsparciem dla potrzebujących pospieszyli policjanci z komisariatów w Śródmieściu i Boguchwale.

Policjanci ze Śródmieścia, wielokrotnie wspierali potrzebujące rodziny, mieszkające w rejonie ich działania. Zazwyczaj przyłączali się do Szlachetnej Paczki, jednak w tym roku, sami wybrali rodzinę, której postanowili pomóc. W wyborze rodziny pomógł policjantom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Policjanci i pracownicy cywilni z komisariatu zebrali pieniądze, za które przygotowali świąteczne prezenty. W „paczce” znalazły się m.in. produkty żywnościowe, artykuły chemii gospodarczej, odzież, zabawki i upominki dla dzieci.

W miniony wtorek (21.12.2021) dzielnicowi odwiedzili rodzinę i przekazali przygotowane dla niej wsparcie. Podarunki trafiły do matki samotnie wychowującej trójkę dzieci w wieku 4, 11 i 15 lat. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na jej twarzy. Policjanci również dostali od rodziny pamiątkowy stroik świąteczny, kartkę z życzeniami i opłatek.

Wcześniej, bo z okazji mikołajek, wsparcia dla potrzebujących udzielili policjanci i pracownicy z komisariatu w Boguchwale. Oni postanowili przekazać upominki dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Przeprowadzili zbiórkę, a za zebranie pieniądze przygotowali paczki z artykułami kosmetycznymi, spożywczymi i zabawkami. Przy wyborze prezentów dla dzieci policjanci kierowali się „marzeniową listą mikołajkową”, którą podopieczni hospicjum wysłali do Świętego Mikołaja, poprzez stronę internetową ośrodka.

Dokładnie 6 grudnia, funkcjonariusze odwiedzili hospicjum. Niestety, ograniczenia w odwiedzinach nie pozwoliły im na spotkanie się z dziećmi, dlatego przygotowane podarunki przekazali ich opiekunom.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony