Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Siechnic pomogli seniorce, która nieszczęśliwie przewróciła się podczas spaceru w lesie

Data publikacji 28.12.2021

Seniorka, która przewróciła się, spacerując ze swoją rodziną po lesie, potrzebowała pomocy. Niestety do zdarzenia doszło w bardzo niefortunnym miejscu, do którego nie było możliwości swobodnie dojechać samochodem. Na szczęście syn kobiety spotkał policjantów, którzy otworzyli szlaban i przewieźli kobietę do domu. Następnie niezwłocznie wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał 89-latkę do szpitala.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Siechnicach w drugi dzień Bożego Narodzenia realizowali swoje zadania służbowe, kiedy w Wojnowicach spotkali mężczyznę, który poprosił ich o pomoc. Zrelacjonował im, że podczas spaceru w pobliskim lesie jego 89-letnia mama nieszczęśliwie przewróciła się i potrzebują ratunku. Niestety wszystko wydarzyło się w bardzo niefortunnym miejscu, do którego nie są w stanie dotrzeć samochodem.

Aspirant Damian Tarnawski wraz z młodszym aspirantem Arkadiuszem Fudałą bez chwili wahania pojechali z mężczyzną we wskazane miejsce. Szlaban znajdujący się tuż przy wjeździe uniemożliwiał dalszy przejazd. Mundurowi, wykorzystując narzędzia, które mieli w radiowozie, podnieśli go i wjechali w głąb lasu. Kilkaset metrów dalej zobaczyli rodzinę mężczyzny wraz z jego mamą, która wcześniej się przewróciła i potrzebowała pomocy.

89-latka była zmarznięta i wyczerpana, dlatego policjanci przenieśli ją do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. Następnie zawieźli ją do domu i wezwali pogotowie ratunkowe. Seniorka uskarżała się na ból nogi. Finalnie medycy zabrali kobietę do szpitala na dalsze badania.

Starsza Pani była bardzo wdzięczna naszym kolegom za okazaną pomoc. Powiedziała też, że jest ona dla niej „najlepszym prezentem na zbliżające się 90. urodziny”.

Członkowie rodziny również nie kryli radości z otrzymanej pomocy i umieścili podziękowania dla policjantów na jednym z internetowych portali społecznościowych.

Seniorce życzymy dużo zdrowia i wszystkiego, co najlepsze z okazji nadchodzących urodzin.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony