Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawoja odnalazł zaginionego

Data publikacji 29.12.2021

Wczoraj wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Mordach i z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili poszukiwania 58-letniego mężczyzny. W poszukiwania zaangażował się także policyjny przewodnik z psem służbowym o imieniu Nawoja. To właśnie oni odnaleźli poszukiwanego.

Wczoraj, 28.12.2021 r., w nocy, do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarło zgłoszenie o zaginięciu 58-letniego mieszkańca gminy Mordy, który kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i do chwili obecnej nie było z nim kontaktu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Wiedzieli, że 58-latek może wymagać pilnej pomocy z uwagi na mróz. Zaangażowano w nie przewodnika z psem tropiącym Nawoja. Czworonożny funkcjonariusz zapoznał się z zapachem pozostawionym w miejscu zamieszkania przez zaginionego i szybko podjął trop. Z posesji ruszył od razu polną drogą w kierunku pobliskiego lasu. Po około dwóch kilometrach doprowadził do poszukiwanego mężczyzny, który znajdował się w lesie nieopodal drogi. Mężczyzna był wychłodzony. Mundurowi zaopiekowali się nim do czasu przybycia na miejsce ratowników medycznych, którzy po udzieleniu pierwszej pomocy przewieźli go do szpitala.

Gdyby nie policyjny pies, dotarcie do 58-latka z pewnością zajęłoby o wiele więcej czasu.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony