Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna magazynował substancje chemiczne służące do stworzenia materiałów wybuchowych

Data publikacji 29.12.2021

Kryminalni na terenie jednej z andrychowskich posesji zabezpieczyli kilkadziesiąt pojemników różnego rodzaju substancji chemicznych mogących służyć do stworzenia materiałów wybuchowych. W tej sprawie zatrzymali 61-letniego mężczyznę. Podejrzanemu grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wadowickiej komendy ustalili, że mieszkaniec gminy Andrychów może posiadać prekursory materiałów wybuchowych. W poniedziałek 20 grudnia 2021 r., wspólnie z saperami i biegłymi z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weszli na teren posesji 61-latka.

Okazało się, że mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych posiadał różne środki chemiczne, jak również inne łatwopalne mieszanki substancji mogące służyć do wytworzenia materiałów wybuchowych. Gospodarz oświadczył, że pozyskiwał środki chemiczne przez Internet. Jak twierdził, kupował je by przepłaszać nornice.

61-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Wszystkie zabezpieczone substancje chemiczne zostaną poddane badaniom przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

(KWP w Krakowie / sc )

Powrót na górę strony