Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył ponad pół miliona złotych należące do pracodawcy

Data publikacji 29.12.2021

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy zatrzymali mężczyznę, który będąc zatrudniony w jednej z placówek finansowych na terenie miasta, przywłaszczył powierzone mu pieniądze w kwocie ponad 560 000 złotych. Co więcej, mężczyzna odpowie karnie także za utrudnianie pracodawcy zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Decyzją sądu 50-latek trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Cała historia związana z nieuczciwym pracownikiem zaczęła się od troski pracodawcy. Pracownik bowiem, pod koniec października, bez żadnej zapowiedzi nie pojawił się w pracy i nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu. Zmartwiony szef powiadomił o tym fakcie policjantów. Niebawem okazało się, że powodem takiego nagłego zniknięcia zatrudnionego 50-latka były braki w firmowej kasie i to nie małe — ponad 560 tysięcy złotych. Właściciel placówki usługowej złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Podejrzewany przez ponad miesiąc ukrywał się przed organami ścigania, także poza granicami kraju.

Kłodzcy policjanci namierzyli uciekiniera i zatrzymali go. Materiał dowodowy zebrany w toku prowadzonego postępowania pozwolił na przedstawienie zarzutów 50-latkowi. Jeden z nich dotyczy przywłaszczenia powierzonego mu mienia znacznej wartości w postaci pieniędzy, drugi z kolei utrudniania pracodawcy zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi prowadzonej działalności gospodarczej.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec nieuczciwego pracownika środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony