Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali mieszkańców i gasili pożar mieszkania, sami trafili do szpitala

Data publikacji 03.01.2022

Policjanci z komisariatu IV w Rudzie Śląskiej jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru i nie wahali się ani chwili, aby ratować mieszkańców. Mundurowi z zadymionej kamienicy wyprowadzili lokatorów i sami zaczęli gasić pożar mieszkania. Zespół pogotowia ratunkowego, które przyjechało na miejsce, udzielił pomocy mieszkance kamienicy i policjantom, którzy podtruli się dymem.

Policjanci z komisariatu IV w Rudzie Śląskiej w niedzielny wieczór, 02.01.2022 r. podjęli interwencję na ulicy Ściegiennego, gdzie doszło do pożaru w jednym z mieszkań. Na zadymionej klatce schodowej zastali mężczyznę, który zdołał wyjść z płonącego mieszkania. Policjanci ocenili sytuację i podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców wyższego piętra. Pomimo gęstego dymu pomogli wyjść z budynku mieszkańcom, w tym kobiecie z objawami podtrucia gryzącym dymem. Mundurowi, zabierając gaśnicę z radiowozu, wrócili do mieszkania i rozpoczęli gaszenie, które dokończyli przybyli na miejsce strażacy.

Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy wyprowadzonej kobiecie i obu policjantom, którzy również podtruli się dymem. Mundurowi trafili do szpitala, gdzie przeszli szczegółowe badania i tlenoterapię. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, wraz z biegłym, będzie ustalała dokładne przyczyny powstania pożaru. Według wstępnych ustaleń śledczych mogło dojść do zwarcia w instalacji elektrycznej w mieszkaniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony