Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali mieszkańców palącej się kamienicy

Data publikacji 04.01.2022

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wczoraj wieczorem wynieśli nieprzytomnego mężczyznę ze strychu palącej się kamienicy przy ulicy Wąskiej i ewakuowali pozostałych mieszkańców budynku. Dzięki temu, że policjanci byli w pobliżu oraz podjęli zdecydowane działania zdarzenie nie zakończyło się jeszcze większym dramatem.

Poniedziałkową służbę, 03.01.2022 r., dwaj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze z pewnością zapamiętają na długo. Około 19.00 przy jednej z kamienic na ulicy Wąskiej w centrum miasta zauważyli dym wydobywający się z górnego piętra budynku. Nie wahając się ani chwili przystąpili do działania. Jeden z policjantów powiadomił dyżurnego o pożarze, a następnie obaj wbiegli do środka z zamiarem ewakuowania mieszkańców. Pukali do wszystkich drzwi, pomagali ludziom wyjść na zewnątrz. Najbardziej niebezpieczne było przeszukanie strychu gdzie ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Jeden z policjantów wbiegł również na strych, tam znalazł nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze. Obydwaj policjanci wynieśli go z budynku, gdzie poszkodowany czekał na pomoc medyczną. Nagle do policjantów podeszła kobieta, która zaczęła krzyczeć, że jeszcze w mieszkaniu są jej dzieci. Jeden z policjantów nie wahając się ani chwili wbiegł ponownie do środka i ryzykując swoim życiem i zdrowiem ponownie przeszukał mieszkania w budynku. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, na szczęście okazało się, że dzieci nie było wewnątrz kamienicy. Dzieci były u kolegi w innym domu. Policjanci czekali z poszkodowanymi na przyjazd straży pożarnej oraz załogi pogotowia ratunkowego.

W sprawie pożaru wydział dochodzeniowo-śledczy zielonogórskiej komendy prowadzi wstępne czynności na potrzeby śledztwa z artykułu 163 §1 kodeksu karnego, które będzie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze. Po raz kolejny z dumą piszemy o ratujących życie i zdrowie zielonogórskich policjantach, dla których słowa policyjnej roty „[…] ślubuję strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. […]” przyjęły materialną postać. Takie chwile, jak mówią sami policjanci, dają im ogromną satysfakcję i motywację do służby.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjant stoi przodem do kamienicy
  • Policjant stoi przodem do kamienicy
  • Policjant stoi przodem do kamienicy
  • Wóz Straży Pożarnej przy kamienicy
Powrót na górę strony