Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy rok – nowe możliwości. Lubuska Policja zaprasza w swoje szeregi

Data publikacji 07.01.2022

2022 rok to doskonały czas na realizację marzeń, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Myślisz o zmianie pracy? Podjęciu nowego zajęcia? Obrania takiej drogi, która będzie spełnieniem Twoich ambicji? Świetnie trafiłeś – Lubuska Policja rozpoczęła rekrutację do służby w swoich szeregach. Najbliższy termin przyjęcia planowany jest na 7 marca. Nie zwlekaj, złóż niezbędne dokumenty i rozpocznij drogę, której na pewno nie pożałujesz.

Koniec nowego, a początek starego roku to czas podsumowań, ale i obmyślania planów na przyszłość. Stawiamy przed sobą postanowienia, snujemy wizje o spełnianiu odkładanych przez lata marzeń. Bardzo często dotyczą one sfery zawodowej. Myślimy o zmianie pracy, podjęciu nowego zajęcia. Obrania takiej drogi, która będzie spełnieniem naszych ambicji. Z doświadczenia wiemy, że spore grono „marzycieli” myślało i nadal myśli o służbie w Policji.

Nowy rok to nowe możliwości, więc właśnie tu i teraz warto przełożyć pragnienia na czyny i po prostu spróbować. Odłóż obawy i wątpliwości na bok. Pierwszy krok do spełnienia marzeń o byciu policjantem to świadoma decyzja, że właśnie tą drogą chcesz podążać, przyjmując zarazem na siebie ogrom odpowiedzialności, ale i bezmiar satysfakcji, spełnienia oraz absolutnego braku nudy. Klamka zapadła? Super! Teraz czekają na Ciebie następujące etapy kwalifikacji:

 • złożenie dokumentów: podania o przyjęcie do służby, kwestionariusza osobowego kandydata do służby. Wzór kwestionariusza dostępny jest do pobrania pod poniższym odnośnikiem:

kwestionariusz osobowy kandydata do służby (część A i B),  

a także dokumentów stwierdzających wymagane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe oraz zawierających dane o uprzednim zatrudnieniu;

 • test wiedzy i test sprawności fizycznej przeprowadzany na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub jednej ze szkół policyjnych. Aby przygotować się do testu, skorzystaj z wykazu materiałów, do którego link znajduje się poniżej:

wykaz materiałów do testu wiedzy;

 • test psychologiczny – komputerowy test psychologicznych oraz rozmowa z psychologiem policyjnym;
 • rozmowa kwalifikacyjna;
 • komisja lekarska - ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Policji;
 • postępowanie sprawdzające określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Pamiętaj, że na każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego możesz liczyć na pomoc z naszej strony, chociażby w kwestii przygotowania do testu sprawności fizycznej. Dajemy Ci możliwość pokonania toru pod okiem policyjnych instruktorów. Najbliższy trening odbędzie się 8 stycznia w godzinach 13.00 – 15.00 w Hali Sportowej „Arena” przy ulicy Kochanowskiego 6 w Żaganiu. Kolejne terminy i miejsca spotkań znajdziesz klikając w poniższy link:

https://lubuska.policja.gov.pl/go/prac/sluzba-w-pol/3580,Dobor.html

Bardzo istotną kwestią są terminy przyjęć na rok 2022 do służby w Lubuskiej Policji, które przedstawiają się następująco: 7 marca, 14 czerwca, 2 sierpnia, 19 września, 29 grudnia.

Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu z Zespołem do Spraw do Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:

W załączniku znajdziecie Państwo dodatkowe, istotne ogłoszenia o rekrutacji na 2022 rok. Dotyczą one osób ubiegających się o przyjęcie po raz pierwszy, ale również kandydatów ubiegających się o ponowne przyjęcie do służby w Policji przed upływem 3 lat od dnia zwolnienia.

Dołącz do najlepszych! Lubuska Policja czeka właśnie na Ciebie.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 • Policjanta ślubująca na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim
 • Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim prowadzony przez policjantów na tle nowych kandydatów
 • Nowi kandydaci na placu apelowym przed ślubowaniem
 • Młodzi policjanci ślubujący na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim
 • Plakaty zachęcające do wstąpienia w szeregi lubuskiej policji rozłożone na biurku
 • Policjanci w policyjnym helikopterze podczas ćwiczeń
 • Policyjny technik podczas oględzin pojazdu
 • Dwóch policjantów ruchu drogowego podczas kontrolowania prędkości na drodze
 • Policjantka wraz z psem policyjnym

Pliki do pobrania

 • 18.71 KB
 • 18.56 KB
Powrót na górę strony