Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udzielili fachowej pomocy mężczyźnie, który ucierpiał podczas odpalania petardy

Data publikacji 07.01.2022

Policjanci bardzo często podejmują fachowe działania w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy funkcjonariusz szkolony jest z tej dziedziny podczas kursu podstawowego, ale wielu dokształca się w tym kierunku zdobywając szerszą wiedzę. Umiejętności te przydały się w ostatnim czasie policjantom z Góry, którzy zatamowali krwotok spowodowany trwałym uszkodzeniem dłoni jednego z mieszkańców, po czym do czasu przyjazdu Zespołu Pogotowia Ratunkowego monitorowali jego stan.

Nie pierwszy już raz funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Górze wykazali się szybką reakcją i pomocą innym. Dwadzieścia minut po północy pierwszego dnia bieżącego roku, podczas patrolu jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę, który siedział na schodach z zakrwawioną ręką.

Policjanci natychmiast zainteresowali się tą sytuacją i podeszli do mężczyzny. Zauważyli, że z dłoni mężczyzny nieustannie sączy się krew. Nie wiedząc jak długo trwa taka sytuacja natychmiast przystąpili do działania. W tym samym czasie rozmawiając z mężczyzną ustalili, że podczas odpalania petardy, doszło do wybuchu środka pirotechnicznego w jego dłoni, skutkiem czego było trwałe uszkodzenia lewej dłoni.

Funkcjonariusze bardzo szybko i sprawnie udzielili 36-letniemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej i założyli opaskę uciskową, w celu zatamowania krwotoku. Do momentu przyjazdu zespołu medycznego policjanci monitorowali stan poszkodowanego mężczyzny.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony