Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzionego mana i zatrzymali sprawców

Data publikacji 10.01.2022

Myszkowscy kryminalni odzyskali skradzioną ciężarówkę wartą 240 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadł w tej sprawie 37-letni multirecydywista i jego wspólnik. Obaj, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem.

Policjanci z wydziału kryminalnego myszkowskiej komendy odzyskali samochód ciężarowy marki Man, który został skradziony z terenu jednej z miejscowych posesji. O zdarzeniu myszkowskich policjantów zaalarmował pokrzywdzony. Łupem złodziei padły też pieniądze, złoto i inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z myszkowskiej komendy. Już po kilku dniach ustalili nie tylko tożsamość sprawców, ale również miejsce, gdzie był ukryty skradziony samochód. Pojazd miał już zmienione tablice rejestracyjne. Do zatrzymania 37-letniego multirecydywisty i jego wspólnika doszło na terenie powiatu zawierciańskiego. Złodzieje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Śledczy, oprócz wartej 240 tysięcy złotych ciężarówki odzyskali też znaczną część skradzionego mienia. O losie włamywaczy zdecyduje teraz sąd.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony