Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli nieprzytomnej kobiecie

Data publikacji 10.01.2022

Dzięki policjantom nie doszło do tragedii. Tym razem to komendant komisariatu w Ząbkowicach wraz z policjantem z zespołu wykroczeń pomogli nieprzytomnej kobiecie, która leżała pod ławką twarzą w śniegu. Policjanci przenieśli kobietę w bezpieczne miejsce i udzielili jej pierwszej pomocy zanim na miejsce dotarła karetka pogotowia.

To już kolejny raz, kiedy policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. W piątek, 07.01.2022 r., tuż przed godziną 16.00 po wyjściu z pracy komisarz Damian Pieczyrak i sierżant sztabowy Adrian Pogodziński zauważyli tuż obok komisariatu leżącą pod ławką kobietę. 26-latka miała twarz w śniegu, była wyziębiona i nie było z nią żadnego kontaktu. Stróże prawa natychmiast przenieśli 26-latkę w bezpieczne miejsce, udrożnili drogi oddechowe i monitorowali jej funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Okazało się, że mieszkanka Gliwic wracała od znajomych, szła w kierunku przystanku autobusowego. W pewnym momencie zrobiło jej się słabo i upadła. Na szczęście w wyniku tego zajścia kobieta nie odniosła obrażeń.

(KWP w Katowicach / sc )

Powrót na górę strony