Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy, otrzymał mandat na kwotę 2500 zł i 10 pkt. karnych

Data publikacji 11.01.2022

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców. Przekonał się o tym 46-letni kierowca renault, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysokim mandatem karnym.

Wczoraj, 10.01.2022 r., tuż po godzinie 10.00 policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault. 43-latek na trasie Bierdzany - Jełowa jechał ponad 164 km/h. Policjanci z grupy Speed, których głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zatrzymali auto na DK46. Kierowca stracił już swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności. Tylko w powiecie opolskim, w minionym 2021 roku, na drogach zginęło aż 16 osób. To o 16 za dużo. Za każdym z tych zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Pośpiech do pracy, do dentysty czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka?

(KWP w Opolu / mw)

Film Za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy, otrzymał mandat na kwotę 2500 zł i 10 pkt. karnych

Pobierz plik Za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy, otrzymał mandat na kwotę 2500 zł i 10 pkt. karnych (format mp4 - rozmiar 28.67 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony