Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa przelewała powierzone jej środki na swoje konto. Przedstawiono jej 149 zarzutów

Data publikacji 11.01.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, przelewała ich środki na swoje konto. W okresie 3 lat „wzbogaciła” się w ten sposób o ponad milion złotych. Łącznie w tej sprawie przedstawiono jej 149 zarzutów. Teraz zatrzymana za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o działanie na szkodę podmiotu, dla którego świadczyła usługi księgowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latka świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, działała na jej szkodę w ten sposób, że przelewała na swoje konto powierzone jej środki. Nielegalny proceder uprawiała przez ponad 3 lata. W tym okresie „wzbogaciła” się o ponad 1 mln 100 tys. złotych. Kobieta, aby nie wzbudzać podejrzeń miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych. Pokrzywdzeni kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki, powiadomili Policję.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest właśnie kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy. W tej sprawie 38-latce przedstawiono aż 149 zarzutów.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci komendy miejskiej w Jeleniej Górze prowadzą dalsze czynności wyjaśniające pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie księgowej o wartości ponad 1 mln 600 tys.zł.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony