Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatek

Data publikacji 12.01.2022

Szybkie i zdecydowane działania wieluńskich policjantów doprowadziły do odnalezienia dwóch zaginionych nastolatek. Z przekazanych informacji wynikało, że chciały odebrać sobie życie. Na szczęście nie doszło do tragedii, a zaginione nastolatki trafiły szybko pod opiekę specjalistów.

11 stycznia 2022 roku po godzinie 20.00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie Tarnowskich Gór zaginęły dwie nastolatki w wieku 15 i 16 lat. Z przekazanych informacji wynikało, że dwie młode dziewczyny chciały odebrać sobie życie i mogą aktualnie przebywać na terenie Wielunia. Dyżurny wieluńskiej jednostki natychmiast skierował na dworzec kolejowy kryminalnych oraz policjantów z ogniwa patrolowo- interwencyjnego. Tam według wcześniej uzyskanych informacji mogły przyjechać pociągiem zaginione dziewczyny. Na miejscu policjanci ustalili, że na stacji kolejowej w Wieluniu wysiadły dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi zaginionych. Policjanci zaczęli sprawdzać teren dworca oraz miasta w poszukiwaniu nastolatek. Dzięki skoordynowanym działaniom dyżurnego, policjantów służb kryminalnych oraz ogniwa patrolowo- interwencyjnego po niespełna dwóch godzinach poszukiwań obie zaginione zostały odnalezione. Funkcjonariusze znaleźli je, jak szły ul. Fabryczną w Wieluniu. Nastolatki, źle się czuły, z ich relacji wynikało, że wcześniej zażyły dużą ilość tabletek. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom wieluńskich policjantów na szczęście nie doszło do tragedii, a zaginione nastolatki trafiły szybko pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numerem 116 111
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numerem 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numerem 800 121212
  • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony