Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów, którzy odzyskali rower o wartości ponad 5 tys. zł

Data publikacji 12.01.2022

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto odzyskali skradziony rower, którego wartość wynosiła ponad 5 tys. zł. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu podległego terenu funkcjonariusze wiedzieli gdzie sprawdzić. Okazało się, że jeden z lombardów na terenie miasta miał go w swojej ofercie sprzedażowej. Odzyskane mienie wróciło już do właścicielki, która przesłała serdeczne podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy zaangażowanych w rozwikłanie jej sprawy.

Kryminalnym ze Starego Miasta już w dniu zgłoszenia udało się zlokalizować i odzyskać utracony rower. Sprawdzenie jednego z lombardów na ternie miasta potwierdziły, że wystawiony tam na sprzedaż jednoślad to ten, który został skradziony jednej z mieszkanek Wrocławia.

Rower po zakończeniu wszystkich policyjnych czynności został zwrócony właścicielce. Nadal jednak prowadzone są czynności wyjaśniające, które mają na celu ustalenie m.in. kto dokonał tej kradzieży oraz w jaki sposób wrocławski lombard, wszedł w jego posiadanie.

Wdzięczna właścicielka odzyskanego jednośladu przesłała serdeczne podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy zaangażowanych w jej sprawę, których treść zamieszczamy poniżej.

Przypominajmy, że w świetle obowiązujących przepisów kradzież z włamaniem, zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a za czyn określony w prawie jako paserstwo, sprawcy grozić może kara do 5 lat więzienia, czyli taka, jaką ust0awodawca przewidział za kradzież mienia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony