Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zbrodni z Będzina nadal poszukiwany

Data publikacji 12.01.2022

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach nadal poszukują 42-letniego Rafała Pacyny z Będzina. Mężczyzna jest ścigany na podstawie listu gończego oraz europejskiego nakazu aresztowania za podwójne zabójstwo i podpalenie kamienicy, w której mieszkały jego ofiary. Do zdarzenia doszło na przełomie 2005 i 2006 roku w Będzinie.

Przypominamy tę bulwerującą zbrodnie sprzed lat, do której doszło w Będzinie na przełomie roku 2005/2006. Dokładnie 2 stycznia 2006 roku policja została powiadomiona o pożarze kamienicy oraz ujawnieniu zwłok dwóch osób. Po wielu latach mozolnej pracy śledczych, 2 grudnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Katowicach uznał oskarżonego Rafała Pacynę  za winnego tego, że dopuścił się zabójstwa właścicielki i dozorcy kamienicy, a następnie podpalił budynek, w którym mieszkali, czym spowodował zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwa te w 2019 roku sąd zasądził wobec Rafała Pacyny karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Od tego czasu mężczyzna ukrywa się przez organami ścigania. Mógł też zmienić wygląd. Jak ustalono, poszukiwany utrzymywał kontakty z zagłębiowskimi pseudokibicami. W lipcu 2021 roku sąd wydał europejski nakaz aresztowania, ponieważ pojawił się wątek (sprawdzany przez policjantów), że mężczyzna może przebywać za granicą. Wszystkie osoby mające informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanego proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji pod numerem telefonu 798032366 lub najbliższą jednostką Policji.

Informacje o Rafale Pacynie można znaleźć na stronie Poszukiwani.

portret podejrzenego mężczyzny

(KWP w Katowicach / sc )

Powrót na górę strony