Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiety

Data publikacji 13.01.2022

W nocy z niedzieli na poniedziałek kłobuccy mundurowi z patrolówki interweniowali w gminie Popów w związku z zaginięciem 47-latki. Pomoc przyszła na czas. Stróże prawa odnaleźli ją w stanie skrajnego wychłodzenia, leżącą na polu około kilometra od domu.

W nocy 10 stycznia 2022 r. oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informację dotyczącą zaginięcia 47-letniej mieszkanki gminy Popów. Na miejsce, kilkanaście minut przed północą, skierowani zostali mundurowi z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Okazało się, że kobieta wyszła po południu z domu, znajdując się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Interweniujący policjanci znali zaginioną kobietę, dlatego po zebraniu najważniejszych informacji od jej rodziny, od razu zaczęli sprawdzać miejsca, w których mogła przebywać. Mundurowi potwierdzili, że 47-latka była wcześniej w kilku miejscach, gdzie piła alkohol.

Policjanci zaczęli podejrzewać, że kobieta mogła gdzieś zasłabnąć i znajduje się w stanie zagrażającym jej życiu, gdyż tej nocy temperatura spadła kilka stopni poniżej zera. Stróże prawa zaczęli sprawdzać okoliczne pola i drogi. Przed godziną 1.00 odnaleźli 47-latkę, która bez butów leżała nieprzytomna i wychłodzona na jednym z pól, oddalonego o kilometr od jej domu. Stróże prawa położyli kobietę w radiowozie i przykryli kocem ratunkowym. Na miejsce przyjechał powiadomiony o wszystkim zespół karetki pogotowia, któremu przekazano 47-latkę. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, można powiedzieć, że pomoc mundurowych po raz kolejny przyszła na czas, a ich interwencja uratowała życie kobiety.

radiowóz policyjny, w tle umundurowani policjanci na polu w trakcie akcji poszukiwawczej

(KWP w Katowicach / sc )

Powrót na górę strony