Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej okradał mieszkania tzw. metodą „na klamkę” policjanci przedstawili mu 16 zarzutów

Data publikacji 13.01.2022

Policjanci ze szczecineckiej komendy zatrzymali 40-letniego mężczyznę, mającego związek z licznymi kradzieżami na terenie miasta. Sprawca kartami bankomatowymi znajdującymi się w skradzionych portfelach dokonywał licznych płatności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mu aż 16 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. 40-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W grudniu na terenie Szczecinka doszło do kilku kradzieży damskich portfeli. W każdym przypadku sprawca działał w podobny sposób. Chodząc po klatkach schodowych bloków, sprawdzał klamki drzwi i wykorzystywał okazje. Tam, gdzie lokum nie było zamknięte na zamek, wchodził do mieszkań. Z przedpokoju kradł portfele z damskich torebek. Najczęściej pokrzywdzeni orientowali się, że zostali ofiarami kradzieży, dopiero po pewnym czasie. Przeświadczeni, o tym, że portfel został przez nich pozostawiony w jakimś sklepie lub autobusie albo zgubiony gdzieś na mieście dopiero w rozmowie z policjantami poznawali okolicznościach ich utraty.

Kryminalni sprawdzali dokładnie każdą informację w tych sprawach, analizowali materiał dowodowy. Dzięki znajomości środowiska przestępczego mundurowi wytypowali 40-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy cieszył się wolnością po odbytej karze za przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna łącznie dokonał 13 transakcji płatniczych kradzionymi kartami bankomatowymi.

Mężczyzna nie krył zaskoczenia w chwili zatrzymania. Na komendzie przyznał się do zarzucanych mu czynów i potwierdził ustalenia kryminalnych. Łącznie 40-latek usłyszał 16 zarzutów. 3 zarzuty dotyczą kradzieży z 3 mieszkań w różnych rejonach Szczecinka damskich portfeli oraz 13 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konta bankowe pokrzywdzonych. Sprawca za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolność.

Policjanci apelują do mieszkańców o zamykanie za sobą drzwi do klatek schodowych oraz zamykanie drzwi do mieszkań na klucz, by w ten sposób nie stwarzać okazji złodziejom.

(KWP w Szczecinie /kp)

Powrót na górę strony