Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z pasją do biegania i nie tylko

Data publikacji 13.01.2022

Od dziecka interesuje się sportem. Biega od 16 lat. Regularnie bierze udział w zawodach, zajmując wysokie miejsca na podium. Olsztyńska policjantka jest pasjonatką biegania i codziennie pokonuje dystans kilkunastu kilometrów.

St. sierż. Daria Mitręga od 5 lat jest policjantką Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Od momentu przyjęcia do służby reprezentuje policję w zawodach biegowych, w których zajmuje  najwyższe miejsca na podium. Jest również zawodniczką drużyny piłkarskiej KWP w Olsztynie.

Pod koniec 2021 roku policjantka uczestniczyła w zabezpieczaniu naszej granicy. Nawet podczas tej trudnej i wymagającej służby olsztyńska policjantka znajdowała czas i energię na realizowanie swojej sportowej pasji.

O tym, że miłość do sportu może być przydatna w pracy, udowodniła już niejednokrotnie podczas pościgu pieszego za sprawcami przestępstw i popełniających wykroczenia. Jak sama mówi „przed nią się nie ucieka”.

St. sierż. Daria Mitręga ma na swoim koncie przebiegnięcie kilku półmaratonów, maraton i ultarmaraton. Jej ulubionym dystansem jest bieg na 10 km. Nie ogranicza się do biegania i piłki nożnej. Jeździ również na rowerze, na rolkach a zimą na łyżwach. W tym roku chce wystartować w triathlonie, więc kolejne wyzwania przed nią.  Do uprawianych przez policjantkę sportów dołączy pływanie. Najbardziej dumna jest z przebiegnięcia 54 km w ultramaratonie.

Wsparcia przy realizacji sportowych zmagań udziela Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie / sc )

  • policjantka podczas półmaratonu
  • dwie kobiety na podium, obok stoi umundurowany policjant i dziecko
  • policjantka nad jeziorem ze zdobytą nagrodą
  • kobieta siedzi na boisku piłkarskim w koszulce drużyny, obok leży piłka
  • nagrody zdobyte przez policjantkę leżą na piasku
  • kobieta ubrana w strój sportowy w trakcie biegu, za nią biegnie mężczyzna
  • kobieta w samochodzie
Powrót na górę strony