Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla funkcjonariuszy z Bolkowa

Data publikacji 13.01.2022

„Pragnę w imieniu Firmy ... z Jeleniej Góry złożyć Podziękowania na Pana ręce, za rzetelną, właściwą i godną naśladowania postawę dwóch Funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Bolkowie ...”. Takimi słowami przedstawiciel jednej z firm z Jeleniej Góry podziękował bolkowskim funkcjonariuszom za ich pomoc, zaangażowanie oraz profesjonalne i szybkie działanie.

Podziękowania to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych momentów w trudnej służbie policyjnej, gdy pokrzywdzeni lub uczestnicy zdarzeń dostrzegają zaangażowanie mundurowych i empatyczne podejście do każdego człowieka. Kilka dni temu na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Bolkowie podinspektora Arkadiusza Lorantego wpłynęło mailowe podziękowanie od przedstawiciela jednej z jeleniogórskich firm, której pracownicy uzyskali pomoc od bolkowskich policjantów.

„Pragnę w imieniu Firmy ... z Jeleniej Góry złożyć Podziękowania na Pana ręce, za rzetelną, właściwą i godną naśladowania postawę dwóch Funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Bolkowie, będącego w Pańskiej podległości... W międzyczasie doszło do zaskakujących zdarzeń, w których dzięki właśnie roztropnemu wsparciu przez wspomnianych Funkcjonariuszy uniknęliśmy smutnych konsekwencji zdrowotnych, jak też technicznych”. - pisał przedstawiciel jeleniogórskiej firmy.

Pod koniec ubiegłego roku pracownicy jednej z firm wykonywali skomplikowane roboty związane z wycinką niebezpiecznych drzew przy użyciu podnośnika koszowego, przy głównej drodze w miejscowości Jastrowiec. Przejeżdżający tą drogą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie – sierżant Kamil Fajkiel oraz sierżant Maciej Rozmus zatrzymali się i zapytali pracowników, czy mogą im w jakiś sposób pomóc.

Mając na względzie spory ruch pojazdów, a nade wszystko zapewnienie bezpieczeństwa przejazdu pojazdów i pieszych, mundurowi najpierw eskortowali przejazd ciężkiego sprzętu na miejsce docelowe, a następnie kierowali ruchem, co zdecydowanie zapobiegło ewentualnym, niebezpiecznym wydarzeniom. Na koniec funkcjonariusze pomogli w poszukiwaniach zagubionego klucza technicznego, który podczas wykonywania prac spadł na przyrzeczną skarpę. Z uwagi na porę wieczorową, klucz nie był widoczny w ciemności. Podczas poszukiwań, jeden z pracowników firmy wpadł do rzeki i miał przemoczone ubranie. Policjanci sprawnie zorganizowali suchy ubiór, który szybko dostarczyli mężczyźnie i zapobiegli ewentualnemu jego wyziębieniu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony