Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chłopiec potrącony na przejściu dla pieszych. Kierowcy i piesi uważajmy!

Data publikacji 14.01.2022

13-letni chłopiec przechodzący przez przejście dla pieszych został potrącony przez 69-latka kierującego osobowym Peugeot. Poszkodowany trafił do szpitala z urazem nogi, po badaniach szczęśliwie obrażenia okazał się niegroźne. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Zgodnie z nowym taryfikatorem kara była surowa – 2500 zł oraz 10 punktów karnych.

Zimowa aura sprzyja niestety zdarzeniom drogowym. W godzinach porannych, kiedy większość osób udaje się do pracy, panuje zmrok, kiedy wracają, ten zmrok zazwyczaj również już zapada. Nawierzchnia albo jest mokra, albo pokryta śniegiem lub lodem. Większość ludzi niestety również w tym czasie wybiera ubrania w ciemnych, stonowanych kolorach. Wydłużona droga hamowanie i ograniczona widoczność są częstymi przyczynami kolizji i wypadków. Dlatego też dojeżdżając do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że pieszy na „pasach” ma pierwszeństwo.

W czwartek, 13 stycznia 2022 r., na ulicy Sulechowskiej w Świebodzinie doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych ucznia idącego do szkoły. Według ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, w momencie zdarzenia 13-letni chłopiec znajdował się już na jezdni, w połowie drogi między chodnikiem a „wysepką”. Sprawca zdarzenia, 69-latek, potrącił chłopca, jednakże szczęśliwie prędkość, z jaką się poruszał, nie była duża. Poszkodowany w związku z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Szczęśliwie obrażenia nie okazały się poważne. W związku z tym po ocenie lekarskiej policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

Jeszcze tego samego dnia kierujący stawił się do jednostki gdzie w związku z nowym taryfikatorem, za tego typu zdarzenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony