Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z ruchu drogowego eskortowali ciężarną kobietę do szpitala

Data publikacji 14.01.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierujący przekroczył prędkość. Okazało się, że przyczyną przekroczenia prędkości były skurcze małżonki kierowcy, będącej w zaawansowanej ciąży. Funkcjonariusze podjęli decyzję o eskorcie rodzącej kobiety, dzięki temu ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Policjanci każdego dnia niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Podczas jednej z interwencji musieli podjąć bardzo szybką decyzję, dzięki której udało się pomóc ciężarnej kobiecie.

W środę po południu funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobową toyotę, której kierowca jechał z nadmierną prędkością. Mężczyzna tłumaczył, że jego żona jest w zaawansowanej ciąży i w trakcie jazdy poinformowała go, że ma skurcze, które mogą świadczyć o zbliżającym się porodzie. W trakcie interwencji skurcze zaczęły się nasilać, w związku z tym mundurowi zgłosili oficerowi dyżurnemu, że podjęli decyzję o pilotażu rodziny do najbliższego szpitala. Po dojechaniu na miejsce policjanci pomogli bezpiecznie przetransportować kobietę na oddział ratunkowy i przekazali ciężarną pod opiekę dyżurującemu lekarzowi.

Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze i kobieta na czas trafiła pod opiekę specjalistów.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony