Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem

Data publikacji 17.01.2022

W miniony weekend na stoku pod Nosalem oraz na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem odbyły się po raz jedenasty obchody Światowego Dnia Śniegu – World Snow Day. Jest to niezwykły dzień, podczas którego całe rodziny mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, zabawach na śniegu oraz odwiedzać stoiska edukacyjno-informacyjne. Impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) promującej nie tylko zabawy na śniegu, ale również szeroko pojętą edukację w tym zakresie.

Podobnie jak w latach poprzednich, podczas obchodów World Snow Day obecna była Policja. Funkcjonariusze Biura Prewencji KGP, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem w trakcie Światowego Dnia Śniegu wspólnie edukowali dzieci i dorosłych na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa w warunkach zimowych, informowali jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego oraz promowali ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W ramach policyjnego stoiska profilaktycznego odwiedzający mogli poznać zasady bezpiecznego zachowania nie tylko na stoku, ale również na śniegu i lodzie oraz używania elementów odblaskowych po zmroku. Organizowane były także różne konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa. Dla najmłodszych uczestników przewidziane były atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację PZU oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w tym m.in. odblaski, lampki led, worki, bidony, gry edukacyjne, a także kaski narciarskie.

Policjanci zachęcali również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym, polegającym na zilustrowaniu dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w nim jest nadesłanie do dnia 4 marca 2022 r. pracy konkursowej. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: https://policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Obchodom Światowego Dnia Śniegu 2022 towarzyszyło dużo emocji i sportowa rywalizacja, a dobre humory dopisywały przez cały weekend. Wyrażamy nadzieję, że zdobyta podczas imprezy wiedza zostanie wykorzystana przez miłośników białego szaleństwa do bezpiecznego korzystania z uroków zimy, w tym szusowania po stokach narciarskich

(Biuro Prewencji KGP / sc )

 • Policjant rozdaje dzieciom odblaski
 • Policjanci z naczelnikiem Urzędu Miasta Zakopane
 • Policjant z maskotką
 • Materiały profilaktyczne o tematyce zimowej
 • Policjanci w namiocie profilaktycznym
 • 10.	Dzieci rozwiązują krzyżówki profilaktyczne przy stoisku Policji
 • Policjanci na scenie wraz z dziećmi podczas organizacji konkursu
 • Policjanci na scenie rozdający nagrody w konkursie profilaktycznym
 • Uczestnicy imprezy w tle namioty promocyjne
 • Grupowe zdjęcie organizatorów, partnerów imprezy. W tle widać namiot z napisem Zakopane
 • Policjant pozuje z rodziną przy stoku
 • Namioty profilaktyczne Policji wraz z odwiedzającymi ich uczestnikami imprezy
Powrót na górę strony