Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za pośpiech na Litwę po psa zapłaciła mandat w wysokości 3500 złotych

Data publikacji 18.01.2022

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy. Kierująca mercedesem jechała o 69 kilometrów na godzinę za szybko w terenie zabudowanym, bo śpieszyła się odebrać zamówionego psa. Nie było to jej jedyne przewinienie. Kobieta została ukarana mandatami w wysokości 3500 złotych. Dodatkowo jej konto zasiliło 20 punktów karnych.

W niedzielę, 16.01.2022 r. po godzinie 9.00 w Piątnicy policjanci z łomżyńskiej drogówki zauważyli mercedesa, którego kierowca wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jadąc za samochodem, aby zatrzymać go do kontroli, mundurowi ujawnili kolejne wykroczenie, które zarejestrował policyjny wideorejestrator. Siedząca za kierownicą 26-latka jechała z prędkością 119 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 69 kilometrów na godzinę. Swoje zachowanie tłumaczyła tym, że śpieszy się na Litwę, aby odebrać zamówionego psa. Kobieta straciła prawo jazdy, została ukarana dwoma mandatami karnymi o łącznej wysokości 3500 złotych, a jej konto wzbogaciło 20 punktów karnych.

25-latek, który jechał w piątek, 14.01.2022 r. tuż przed 21.00 ulicą Wojska Polskiego również szybko nie zapomni swojej kontroli. Mężczyzna, jadąc volkswagenem wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a jego konto wzbogaciło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

(KWP w Białymstoku / sc )

 

 

Powrót na górę strony