Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy stomatolog wyłudził z NFZ ponad 300 tysięcy

Data publikacji 19.01.2022

Policjanci z bielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia środków finansowych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Stomatolog z powiatu bielskiego w ciągu 6 lat pobrał nienależne refundacje wartości ponad 300 tysięcy złotych. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą zakończyli trwające od kwietnia 2021 postępowanie przygotowawcze w sprawie stomatologa prowadzącego gabinet w jednej z miejscowości powiatu bielskiego. Ustalili, że nieuczciwy dentysta od grudnia 2014 roku do września 2020 roku prowadząc gabinet stomatologiczny, oszukiwał Śląski Oddział Wojewódzki NFZ w Katowicach. Dentysta, przyjmując swoich pacjentów „dopisywał” im fikcyjne zabiegi i usługi, których w rzeczywistości nie świadczył. Pacjenci, których w ten sposób wykorzystał, było ponad 80-ciu, nie wiedzieli oni o prowadzonym przez niego oszukańczym procederze. Następnie dentysta poświadczał nieprawdę w fakturach oraz metrykach, na podstawie których za rzekomo wykonane świadczenia pobierał refundację od NFZ. W sumie na przestrzeni blisko 6 lat wyłudził w ten sposób blisko 317 tysięcy złotych.

W grudniu ubiegłego roku usłyszał blisko 800 zarzutów, a do sądu trafił akt oskarżenia. Śledczy na poczet zwrotu nienależnie pobranych środków finansowych i przyszłych kar zabezpieczyli blisko 30 tysięcy złotych. Za oszustwa grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony