Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa kobieta wiozła samochodem swoją 8-letnią córeczkę – pojazd, którym kierowała zjechał z drogi i przewrócił się na bok

Data publikacji 19.01.2022

1,2 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która kierując samochodem osobowym marki Nissan w powicie milickim zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok. Dramaturgii wydarzeniu dodaje fakt, że w samochodzie jechała także 8-letnia córka nietrzeźwej kierującej. Na szczęście dziewczynce i jej mamie nic się nie stało. Kobietę czekają teraz konsekwencje prawne bardzo nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, a policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość i zachowanie ostrożności na drodze.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło nocą o godzinie 3:30 w miejscowości Bukowice w powiecie milickim. Jak wykazały wstępne policyjne ustalenia, kierująca samochodem osobowym marki Nissan Pixo prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

Policjanci ustalili, że kierująca samochodem 35-letnia mieszkanka Twardogóry była nietrzeźwa — badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu.

Samochodem jechała także 8-letnia córka kierującej — na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej nieodpowiedzialna matka nie doznały obrażeń ciała podczas tego niebezpiecznego zdarzenia. Policjanci w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego zatrzymali kobiecie prawo jazdy, natomiast uszkodzony Nissan został odholowany na parking strzeżony. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci.

Czynności w ramach tego postępowania są nadal prowadzone — sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kobieta poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zagrożenia dla swojej 8-letniej córki.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, które może sięgać kwoty nawet 60 tysięcy złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierujących o to, aby nie prowadzili pojazdów po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony