Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań nastolatka

Data publikacji 20.01.2022

Policjanci z powiatu garwolińskiego przez ponad trzy godziny szukali 17-latka. Chłopiec nie wrócił ze szkoły. Wieczorem rodzina poinformowała, że nastolatek znajduje się w lesie i nie czuje się dobrze psychicznie. Dzięki sprawnie zorganizowanej akcji poszukiwawczej policjanci odnaleźli chłopca, który trafił pod opiekę służb medycznych.

Wczoraj, 19.01.2022 r., przed 22.00 do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie, że 17-letek nie wrócił ze szkoły. Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się w lesie oraz że jest w kryzysie psychicznym i nie chce wracać do domu. Z chłopcem był utrudniony kontakt, ponieważ jego telefon był włączony tylko przez chwilę.

Policjanci ustalili jego rysopis, który dyżurny komendy przekazał wszystkim patrolom znajdującym się w służbie. W działania poszukiwawcze zaangażowani byli funkcjonariusze z całego powiatu garwolińskiego oraz bliscy i znajomi poszukiwanego. Policjanci sprawdzali miejsca, gdzie chłopak może przebywać. Sprawdzano lasy, zagajniki i pola. Policjanci drobiazgowo, metr po metrze, sprawdzali teren. Zwracali szczególną uwagę na pozostawione na śniegu ślady, które mogły doprowadzić do chłopca. Zaplanowano także wykorzystanie psa tropiącego oraz kamery termowizyjnej. Na szczęście ich użycie nie było konieczne.

Po 1.00 policjanci z posterunku w Sobolewie odnaleźli 17-latka w lesie. Funkcjonariusze przekazali nastolatka pod opiekę służb medycznych i rodziny.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony