Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Częstochowy zdobyła Górę św. Anny

Data publikacji 20.01.2022

Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska pokonała dystans 50 km w czasie 5h i 18 min. i jako pierwsza w kategorii kobiet zdobyła Górę Świętej Anny. W ogólnej klasyfikacji Ultramaratonu Annogórskiego, na 116 uczestników częstochowska policjantka przybiegła na linię mety na 20 pozycji. To kolejny już sukces sportowy naszej biegaczki.

Góra Świętej Anny to najwyższe wzniesienie Wyżyny Śląskiej. 16 stycznia br. odbyły się tam zawody biegowe pod nazwą Ultramaraton Annogórski. Na linii startu stanęło 375 osób, które miały do pokonania dystans 21, 30 lub 50 km. Na dystansie 50 km biegło 116 zawodników, w tym częstochowska policjantka. Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska pokonała wybrany dystans w czasie 5 h 18 min. i wbiegła na linię mety jako pierwsza w kategorii kobiet.

Policjantka wspomina, że na trasie biegu nie było lekko: „...bieg był bardzo wymagający - trasa z licznymi podbiegami, a podłoże nierówne i błotniste. Dodatkowo silny porywisty wiatr pchał mnie z powrotem na linię startu” - opowiada z uśmiechem.

Agnieszce gratulujemy sukcesu i życzymy spełnienia w swojej sportowej pasji.

(KWP w Katowicach / mw)

  • trzy kobiety stoją na podium. W środku na stopniu oznaczonym numerem jeden stoi ubrana na sportowo policjantka
  • Agnieszka Czyżewska pozuje do zdjęcia trzymając w ręce pamiątkową statuetkę
  • Agnieszka Czyżewska pozuje do zdjęcia trzymając w ręce pamiątkową statuetkę
Powrót na górę strony