Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne wysokie mandaty dla kierujących. Rekordzista, który jechał z prędkością 200km/h dostał 2500 tys. zł mandatu

Data publikacji 20.01.2022

Pomimo wprowadzenia od nowego roku nowego taryfikatora mandatów karnych, nowodworscy policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami lekceważącymi bezpieczną jazdę.

1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator z wysokimi mandatami, które mają m.in. zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji. Policjanci nadal mają do czynienia z kierowcami, którzy pomimo ryzyka otrzymania wysokiej kary finansowej rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Rekordzistą był 29-latek kierujący pojazdem audi, który jechał na trasie S7 w okolicy Nowego Dworu Gdańskiego z prędkością 200km/h. Za popełnione wykroczenie według nowego taryfikatora został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz 10 punktów karnych. W ciągu kilku ostatnich dni nowodworscy funkcjonariusze ruchu drogowego ukarali mandatami  62 dwóch kierowców na kwotę powyżej 36 tysięcy złotych.

Wysokie kwoty mandatów karnych za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim wyeliminować naganne zachowania kierujących. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

 

 

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony