Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łotysze przewozili obywateli Iraku

Data publikacji 20.01.2022

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na krajowej ósemce busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Podróżowały nim 4 osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski. Dalsze czynności procesowe z zatrzymanymi osobami były wykonywane przez Straż Graniczną.

Wczoraj po południu (19.01.2022) policjanci ze stołecznej drogówki, aktualnie pełniący służbę na terenie powiatu suwalskiego, na posterunku kontrolnym w Czerwonce zatrzymali do kontroli busa na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd jechał od granicy z Litwą w kierunku Suwałk. Za kierownicą renault siedział 23-letni obywatel Łotwy. W pojeździe było jeszcze siedem osób, trzech obywateli Łotwy, jeden obywatel Mołdawii i czworo obywateli Iraku. Przy współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak ustalono, że Irakijczycy nielegalnie przebywają na terytorium Polski. Wszystkie osoby przekazano strażnikom granicznym.

Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami  nielegalnego przewozu osób lub podejrzanymi osobami.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony