Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbierali nakrętki, by pomóc córce policjanta

Data publikacji 20.01.2022

12 worków pełnych nakrętek odebrali dzisiaj mazowieccy policjanci od uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Radomiu. Pomogą one w leczeniu córki policjanta z KWP zs. w Radomiu.

Tata Oli jest policjantem WRD KWP, mama pracuje jako pracownik Policji. Walka o życie Oli trwa już cztery lata. Radioterapia, chemioterapia, operacje - Ola przeszła przez wszystko. Niestety, te metody zawiodły. Nagle rodzice dowiedzieli się, że jedyna szansa na ratunek jest poza ich zasięgiem. Jedynym ratunkiem dla Oli jest podanie leku biologicznego mogącego powstrzymać rozwój choroby, niestety terapia jest bardzo kosztowna.

Tym razem Oli postanowili pomóc uczniowie z szkolnego koła młodzieżowego wolontariatu I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Radomiu. Pod okiem opiekunów, Iwony Górskiej i Agnieszki Pankowskiej-Adamczyk, od października zbierali nakrętki, które teraz postanowili przekazać. Zebrali 130 kg nakrętek. Dzisiaj z rąk uczennic odebrali je policjanci z SPPP w Radomiu, Wydziału Kontroli oraz Wydziału Komunikacji Społecznej KWP, którzy przekazali je tacie Oli.

Uczniowie obiecali, że to dopiero początek współpracy z policjantami. Już po feriach ruszają z kolejną zbiórką, której finał będzie przed wakacjami. Cały czas można pomóc córce naszych kolegów. Zbliża się czas rozliczeń podatków i można dzięki temu przekazać na jej leczenie 1 procent podatku.

Zespół Prasowy KWP

  • Umundurowany policjant stojący przy radiowozie
  • Umundurowani policjanci
  • Umundurowani policjanci stojący przy radiowozie
  • Umundurowany policjant oraz dwie osoby cywilne w maseczkach
  • Jeden procent
Powrót na górę strony