Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka przed pracą zatrzymała sprawcę zniszczenia mienia

Data publikacji 21.01.2022

Po raz kolejny mamy przykład, że policjantem jest się całą dobę. Tym razem jedna z policjantek wydziału kryminalnego w Świeciu, zanim jeszcze zaczęła pracę, zatrzymała wandala, który wybił szybę w oknie jednego z budynków przy miejskim targowisku.

W miniony poniedziałek, 17.01.2022 r., okolo 5.30 jedna z policjantek ze Świecia usłyszała hałasy dobiegające z ulicy niedaleko miejsca jej zamieszkania. Spoglądając przez okno zauważyła mężczyznę, który usilnie dobijał się do drzwi jednego z budynków przy miejskim targowisku, a następnie wybił szybę w oknie. Bez chwili namysłu, policjantka wybiegła z domu i udała się w ślad za uciekinierem, którego „przegnał” dźwięk alarmu.

Funkcjonariuszka pokrzyżowała mężczyźnie plany ucieczki, gdy zatrzymała go nieopodal miejsca zdarzenia. Mundurowi, którzy po chwili przybyli pomóc koleżance ustalili, że wandal to nietrzeźwy, 25-letni mieszkaniec miasta, który dzięki szybkiej reakcji policjantki nie uniknął odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Opisana sytuacja jest idealnym przykładem zaangażowania policjantów w swoją służbę oraz przestrogą dla pozostałych, że nie znają dnia, ani godziny, kiedy "dotknie ich ręka sprawiedliwości".

(KWP w Bydgoszczy / mw)

     

Powrót na górę strony