Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zignorował czerwone światło i wjechał na torowisko. Ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł

Data publikacji 21.01.2022

Kolejne wysokie mandaty karne nakładają policjanci ruchu drogowego na kierujących za rażące naruszenie prawa. Nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku, oznacza wysokie kary dla kierowców i pieszych. Kolejny kierujący, który naruszył zakaz wjazdu na przejazd kolejowy został ukarany. Mandat karny za to wykroczenie to aż 2 tys. zł. Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

W czwartek, 20.01.2022 r., funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali do kontroli drogowej seata, którego kierujący wjechał na torowisko, pomimo czerwonego światła. 40-latek zatrzymał pojazd przed przejazdem kolejowym na ulicy Ciepielowskiej w Nowej Soli, a kiedy pociąg przejechał i rogatki zaczęły się podnosić, ruszył przed siebie, ignorując czerwone światło wyświetlane na sygnalizatorze. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej, którym okazał się być mieszkaniec Częstochowy. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem, który według nowego taryfikatora wniósł 2 tys. zł i 6 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi. Informujemy, że jazda pojazdem przez przejazd kolejowy jest dozwolona dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu wyświetlania przez sygnalizator świetlny czerwonego światła. Przypominamy o zachowaniu ostrożności, szczególnie w rejonie przejazdów kolejowych!

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony