Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła. Ukarany został mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych

Data publikacji 21.01.2022

Kierowca volkswagena pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator wjechał na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie 53-latka zarejestrował video rejestrator mazowieckiej grupy Speed. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest tragiczny w skutkach.

Niestety kierowcy ignorują obowiązujące przepisy, a przykładem jest zachowanie kierowcy volkswagena, którego zatrzymali wczoraj do kontroli policjanci z grupy Speed. 53-latek wjechał na przejazd kolejowy na ul. Bielskiej pomimo sygnału czerwonego nadawanego przez sygnalizator S-1. To niebezpieczne wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego video rejestratora.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Film przedstawia sytuację opisaną w tekście.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.76 MB)

Powrót na górę strony