Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W uratowaniu życia mieszkającego w Niemczech mężczyzny pomogli policjanci z Kątów Wrocławskich

Data publikacji 24.01.2022

Do komisariatu zadzwonił zaniepokojony o los swojego kuzyna mężczyzna. Zgłaszający dowiedział się od niego podczas rozmowy na komunikatorze sieciowym, że zamierza targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przebywał w chwili rozmowy w swoim domu, na ternie Niemiec. Tego typu zgłoszeniom jest zawsze przypisywany najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich natychmiast skontaktowali się ze swoimi kolegami po niemieckiej stronie granicy.

Dyżurny z komisariatu w Kątach Wrocławskich otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który ma zamiar popełnić samobójstwo. Zgłoszenie dotyczyło 73-latka, który mieszka na stałe na terenie Niemiec. O tej sytuacji poinformował policjantów zaniepokojony rozmową z kuzynem zgłaszający. 

Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili wszystkie szczegóły, z kolei dyżurny z komisariatu w Kątach Wrocławskich natychmiast skontaktował się z niemieckimi policjantami przekazując wszystkie niezbędne informacje. To pozwoliło na skuteczne podjęcie działań, które doprowadziły do zapobieżenia tragedii.

Życie i zdrowie mężczyzny nie jest już zagrożone. Został on odnaleziony w swoim mieszkaniu na terenie Niemiec i zaopatrzony przez medyków.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony