Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koluszkowscy policjanci reanimowali nieprzytomnego mężczyznę

Data publikacji 24.01.2022

Koluszkowski patrol policji jako pierwszy zjawił się na miejscu, gdzie leżał nieprzytomny mężczyzna. Młodzi służbą policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy do czasu przyjazdu medyków. Dzięki przeprowadzonym działaniom ratowniczym przez policjantów a później medyków 68-letni mężczyzna przeżył i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

22 stycznia 2022 roku około godziny 12.30  policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z koluszkowskiej komendy zostali zaalarmowani, iż na drodze rowerowej w Koluszkach leży nieprzytomny mężczyzna. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Widząc nieprzytomnego, sinego już mężczyznę, bez podstawowych funkcji życiowych natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Udzielanie pomocy przez policjantów trwało kilkanaście minut do czasu przyjazdu pogotowia. Kiedy akcję ratowniczą przejęli medycy, stwierdzili po chwili, iż mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i było wyczuwalne tętno.

68-latek został przewieziony do szpitala w Łodzi, gdzie trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną. Gdyby nie natychmiastowa pomoc sierżanta Dawida Taronia i starszego posterunkowego Kacpra Rutkowskiego mogło dojść do tragedii.

To młodzi policjanci, którzy mimo krótko pełnionej służby nie pierwszy już raz wykazali się determinacją w niesieniu  pomocy drugiemu człowiekowi.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony