Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał bez świateł, pod prąd i pod wpływem alkoholu - został zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 25.01.2022

Policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, co udowodnił funkcjonariusz strzeleckiej drogówki. Mundurowy, wracając do domu po służbie zauważył rowerzystę, który po zmierzchu poruszał się bez wymaganego oświetlenia, dodatkowo jadąc nieprawidłową stroną jezdni. Zatrzymał 63-latka, by nie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Mundurowy ze strzeleckiej komendy udowodnił, że policjantem jest się całą dobę,  także po zakończonej służbie. Kilka dni temu funkcjonariusz strzeleckiej drogówki wracał do miejsca zamieszkania po zakończonej popołudniowej służbie. Około godz. 22.30 na drodze wojewódzkiej 426, w rejonie m. Szczepanek, mundurowy zauważył mężczyznę, który kierował rowerem bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo cyklista poruszał się nieprawidłową stroną jezdni. Policjant zatrzymał kierowcę, by nie stanowił dłużej zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol Policji. Rowerzysta został wylegitymowany, okazał się nim 63-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Dodatkowo mężczyzna został przebadany alkomatem, wynik badania wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie.

63-latek odpowie za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości, a także za kierowanie pojazdem bez wymaganego oświetlania i poruszanie się w przeciwnym kierunku jazdy. Wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.  

(KWP w Opolu / sc )

Powrót na górę strony