Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2,5 tys. zł mandatu dla kierowcy audi za niebezpieczną zabawę

Data publikacji 25.01.2022

Mandat w wysokości 2500 tys. zł to konsekwencje dla 20-letniego kierowcy audi. Mężczyzna na terenie szkoły w gminie Dubiecko urządził swojemu znajomemu kulig. Do samochodu, na lince holowniczej, podpiął oponę i woził na niej 14-latka.

Wczoraj przed godz. 15, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół  w gminie Dubiecko, młody mężczyzna, na oponie podpiętej do samochodu, wozi nastolatka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Dubiecku.

Policjanci  ustalili, że 20-letni mężczyzna wjechał audi na teren szkoły, podpiął oponę linką holowniczą do swojego auta i urządził kulig 14-letniemu znajomemu. Całą sytuację zauważyła z okna nauczycielka. Kobieta zadzwoniła na policję, mówiąc, że kiedy kierowca wszedł w zakręt, chłopiec spadł z opony, uderzając w murek. Na szczęście 14-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Został oddany pod opiekę rodziców.

Ta form rozrywki dla kierującego audi skończyła się wysoką grzywną. Za stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób poza drogą publiczną, policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 tys. zł.

Pamiętajmy, że taka zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość, gwałtowne hamowanie, niewidoczna nierówność - kamień czy konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której nie da się już cofnąć.

Apelujemy zatem o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony