Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Data publikacji 25.01.2022

Policjant po służbie zauważył mężczyznę biegnącego w kierunku centrum z walizkami markowego sprzętu. Czujny funkcjonariusz podjął się pościgu za złodziejem, którego następnie zatrzymał w rejonie żorskiego sądu. Szybko okazało się, że elektronarzędzia zrabował z pobliskiego sklepu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24.01.2022 r., tuż przed godziną 19.00, gdy policjant odbierał dziecko z dodatkowych zajęć. Kiedy zauważył mężczyznę biegnącego z nowymi walizkami markowego sprzętu, wzbudziło to jego podejrzenia. Ruszył za nim samochodem, a gdy uciekinier pobiegł w stronę osiedla Korfantego, zatrzymał auto i ruszył za nim pieszo. Na okrzyk „Stój! Policja!” mężczyzna rzucił walizki pod jeden z zaparkowanych samochodów. Po krótkim pościgu żorski policjant zatrzymał uciekiniera, a następnie wezwał na miejsce wsparcie.

Po przyjeździe radiowozu policjanci zabrali mężczyznę, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Skradzione elektronarzędzia o wartości prawie 1500 złotych wróciły do ponownej sprzedaży. Po przejrzeniu monitoringu sklepowego ustalono dokładny przebieg kradzieży.

Sprawca został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / sc )

Powrót na górę strony