Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 25.01.2022

Policjant z w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 40-latek prowadził osobową mazdę, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

24 stycznia 2022 roku około godziny 18.00, funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego VII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierującego osobową mazdą, który wykonywał podejrzane manewry na drodze. Mężczyzna kierujący autem najpierw ruszył gwałtownie z miejsca, po czym zatrzymał się na środku drogi, aby znów próbować odjechać sprzed posesji. Funkcjonariusz powziął podejrzenie, że kierujący mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy podszedł do mężczyzny wysiadającego z pojazdu, wyczuł z jego ust silną woń alkoholu. Kierowca nie mógł ustać na nogach o własnych siłach. W tej sytuacji policjant uniemożliwił mu dalszą podróż, wyciągając kluczyki ze stacyjki samochodu. Następnie wezwał na miejsce umundurowany patrol.

Okazało się, że 40-latek kierujący mazdą miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Taki czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2, utratą prawa jazy oraz wysoką grzywną.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony