Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autostrada, to nie tor wyścigowy

Data publikacji 25.01.2022

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach pełnią służbę na drogach, gdzie kierowcy mogą rozwijać najwyższą dozwoloną w naszym kraju prędkość. Pomimo tego dla wielu z nich okazuje się ona za mała. Z myślą o takich „piratach” przygotowano nowe przepisy, drastycznie zaostrzające kary za przewinienia drogowe.

1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym, zaostrzającą kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległy między innymi mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Nie wszyscy jednak zdają się o tym pamiętać.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach każdego dnia patrolują główne arterie drogowe naszego województwa, starając się zapobiegać zdarzeniom mogącym zagrozić bezpieczeństwu podróżnych. Do takich przypadków należą wydarzenia spowodowane przez osoby lubiące znacznie przekraczać dozwoloną prędkość, co często skutkuje najtragiczniejszym finałem.

W niedzielę przed południem na autostradzie A-1 w Knurowie, policjanci z autostradówki zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Chwilę wcześniej, jadąc za nim, wideorejestrator ich radiowozu utrwalił prędkość z jaką się poruszał – 187 km/h. Na odcinku tym obowiązywało natomiast ograniczenie do 110 km/h. Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz obciążyli jego konto w ewidencji 10 punktami karnymi.

Mamy nadzieję, że tak dotkliwe kary i brak pobłażliwości mundurowych dla piratów drogowych spowoduje, że choć część z nich zdejmie nogę z gazu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.5 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 329.92 KB)

Powrót na górę strony