Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za włamania i narkotyki, trzeci za naruszenie nietykalności

Data publikacji 26.01.2022

Policjanci z komisariatu V zatrzymali trzech mężczyzn. Dwaj z nich w ostatnim czasie włamali się do 10 placówek handlowych na terenie Bytomia i Radzionkowa. Mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Trzeci zatrzymany naruszył nietykalność policjanta. Teraz sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu na Stroszku w wyniku uzyskanych informacji i poczynionych ustaleń zatrzymali dwóch włamywaczy i mężczyznę, który podczas zatrzymania jednego ze sprawców naruszył nietykalność cielesną policjanta.

Mundurowi w poniedziałek, 24.01.2022 r., rano pojechali po jednego z mężczyzn, który wspólnie z kolegą włamał się do kilku sklepów, kiosków, lokalu gastronomicznego oraz garażu w Bytomiu i Radzionkowie. Straty poniesione w wyniku tej przestępczej działalności wyniosły 8 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły pieniądze, papierosy, elektronarzędzia i narzędzia budowlane. Stróże prawa odzyskali część skradzionych przedmiotów. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego 26-latka policjanci zabezpieczyli 5 działek dilerskich amfetaminy.

Następnie kryminalni pojechali po drugiego ze sprawców, którego zastali wraz z innym mężczyzną w jego piwnicy. Podczas zatrzymania włamywacza, jego 34-letni kolega uderzył pięścią w tył głowy wykonującego czynności policjanta. Mężczyzna również został zatrzymany w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Ponadto mundurowi w piwnicy zabezpieczyli 200 działek dilerskich amfetaminy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Prokurator wobec 34-latka, który napadł na policjanta, zastosował dozór policyjny. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony