Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

Data publikacji 27.01.2022

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z innymi służbami wczoraj w nocy szukali 12-letniego chłopca, którego zaginięcie zgłosiła matka. Poszukiwania nastolatka zakończyły się sukcesem. Po kilku godzinach chłopca całego i zdrowego odnaleźli policjanci. Okazało się, że 12-latek początkowo zaszył się w lesie, a gdy zobaczył, że trwają jego poszukiwania, wystraszył się i ukrył w schowku pod schodami na terenie swojej posesji.

Wczoraj (26.01.2022) około godziny 20.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony przez matkę o zaginięciu jej 12-letniego syna. Chłopiec po sprzeczce z matką tuż po godzinie 17.00 wyszedł z domu i urwał się z nim kontakt. Matka podejrzewała, że syn mógł ukryć się w pobliskim lesie. Przebywanie w nim, w takich warunkach w okresie zimowym i w niskiej temperaturze, stanowiło zagrożenie dla życia i zdrowia nastolatka.

Rozpoczęły się poszukiwania chłopca, w których uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, policjant z Wrocławia wraz z psem do poszukiwań osób, strażacy, strażnicy leśni oraz ratownicy GOPR. Funkcjonariusze sprawdzali teren pomiędzy miejscowościami, drogi oraz leśne szlaki.

Po kilku godzinach poszukiwania zakończyły się sukcesem. 12-latek cały i zdrowy został odnaleziony przez jeleniogórskich policjantów. Okazało się, że chłopiec, kiedy zorientował się, iż trwają jego poszukiwania, w których uczestniczyło tak wiele osób, przestraszył się i wrócił na teren swojej posesji. W obawie przed konsekwencjami ukrył się w schowku pod schodami, gdzie w rezultacie odnaleźli go policjanci.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony