Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy "Nysa" odnaleźli w Zgorzelcu skradziony pojazd o wartości ponad 144 tys. zł

Data publikacji 27.01.2022

Funkcjonariusze grupy „Nysa” z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odzyskali samochód skradziony w Niemczech. Alfa Romeo o wartości ponad 144 tys. zł był zaparkowany na jednym z osiedli na terenie miasta. Pojazd został zabezpieczony, a funkcjonariusze ustalają osoby powiązane z tą kradzieżą.

Dolnośląsko – saksońska grupa operacyjna „NYSA” istnieje od 2010 roku. W jej skład wchodzą funkcjonariusze Policji dolnośląskiej i saksońskiej z pionu służby kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz Dyrekcji Policji Görlitz. Służba prowadzona jest zarówno po stronie województwa dolnośląskiego jak i Saksonii. Grupa zajmuje się m.in. zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, przestępczości narkotykowej oraz działaniami poszukiwawczymi. Mają na swoim koncie mnóstwo sukcesów, w tym gównie te związane z przestępczością samochodową.

Tym razem podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości transgranicznej policjanci uzyskali informację, gdzie może znajdować się pojazd marki Alfa Romeo pochodzący z przestępstwa. Samochód o wartości ponad 144 tysięcy złotych został skradziony w Niemczech, a odnaleziony na jednym z osiedli w Zgorzelcu.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia i ustalają ososby związane z tym przestępstwem.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony